Presesnams.lv

Preses līderis internetā

DNB auto līzings

DNB, viena no četrām lielajām skandināvu bankām, kas darbojas Latvijas tirgū, piedāvā arī auto līzinga pakalpojumus, par kuriem vērts painteresēties, ja vēlaties tikt pie automašīnas uz nomaksu (vai arī to noīrēt uz ilgāku laika posmu). Tāpat kā daudzām citām bankām, arī DNB pieejams automašīnu katalogs; tiesa, šajā gadījumā tās ir nevis bankas atsavinātās automašīnas, bet sadarbības rezultāts ar auto dīleri BRC auto. Šajā rakstā īsi apskatīsim DNB piedāvātos auto līzinga pakalpojumus.

DNB bankas auto līzings

  • Operatīvais līzings (noma) – DNB piedāvā iznomāt automašīnas, ja to vecums nepārsniedz 7 gadus līzinga perioda beigās. Banka gatava finansēt līdz pat 90% no auto vērtības.
  • Finanšu līzings (iegāde uz nomaksu) – līzinga perioda beigās auto nevar būt vecāks par 18 gadiem. Maksimālais termiņš tāpat kā operatīvajam līzingam ir 5 gadi. Maksimālais finansējums – tāds pats.

Komisijas maksa par līzinga noformēšanu abos gadījumos ir 1,5% no pirkuma vērtības, taču ne mazāk kā 99,6 eiro. DNB auto līzinga klienti saņem Statoilextra karti, kas ļauj ietaupīt, pērkot benzīnu. DNB piedāvā arī noslēgt īpaši izdevīgus OCTA vai KASKO apdrošināšanas līgumus ar pielāgojamiem nomaksas nosacījumiem, lai varat vienmērīgāk pārvaldīt savas finanses.

Jāatgādina, ka DNB līzings pieejams arī tiem, kas vēlas iegādāties ne tikai automašīnas, bet arī motociklus un citus spēkratus. Tāpat jāņem vērā, ka tiem, kam ar banku ir bijusi pozitīva sadarbība, kā arī tie, kuriem ir lielāki ienākumi, kas var garantēt līzinga atmaksu, var pretendēt uz labākiem nosacījumiem. Tīri skaidrības labad, jāsaka, ka tā ir bankās ļoti izplatīta prakse.

Paņemot auto līzingā, jūs varat saņemt to ātrāk, negaidot, kad būsit sakrājis naudu zeķē vai ieguldījumu fondā. Protams, jūs zaudat kādu noteiktu naudassummu, taču, ņemot vērā, ka nelietota nauda tāpat mūžīgi zaudē vērtību, līzingu paņemt šķiet ļoti loģiski. Jūsu pašu labad gan iesakām to darīt prātīgi un ar vislielāko rūpību pieiet aizdevēja izvēlei.