Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Fiksēta un mainīga procentu likme

Lai aizņemtos bez liekiem sarežģījumiem ir jāzina visi termini un nosacījumi, kas ir saistīti ar aizņemšanos. Tikai tādā veidā Tu vari sevi pasargāt no liekiem parādiem un finansiālā problēmām. Šoreiz nedaudz par to, kas ir fiksētā un mainīgā procentu likme.

  • Fiksētā procentu likme – tiek noteikta uz ilgāku laika posmu vai pat visu kredīta līguma termiņu, kas pārsvarā ir nemainīga. Šī likme visbiežāk ir salīdzinoši augstāka par mainīgo likmi, jo kredītiestāde tādējādi nodrošinās pret risku, ka naudas tirgū var notikt krasas pārmaiņas.
  • Mainīgā procentu likme – sastāv no mainīgās starpbanku procentu likmes (RIGIBOR, EURIBOR, LIBOR) un bankas noteiktās nemainīgās papildu likmes. Šo likmi banka pārskata pārsvarā ik pēc 3 vai 6 mēnešiem, atkarībā no tā kādu likmi ir izvēlējies klients. Svarīgi minēt, ka mainīgā likme ir zemāka par fiksēto likmi, bet tā svārstās saskaņā ar tirgus situāciju ik pēc 3 vai 6 mēnešiem, kas var palielināt (vai gluži pretēji – samazināt) ikmēneša maksājuma apjomu.

Ja plāno aizņemties kredītu, pirms aizņemšanās un līguma parakstīšanas ir būtiski zināt visus nosacījumus un terminus. Nereti daudzi debitori aizņemas nepārdomāti un bieži vien rodas lielas parādsaistības, kas var ietekmēt klienta maksātspēju. Esi gudrāks un zini visus nosacījumus laikus.