Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kā atdot parādu

Ir tāds teiciens – parāds nav brālis. Jums ir jāsaprot, ka pret jebkuru parādu ir jāizturas atbildīgi un nopietni. Šoreiz parunāsim par parādiem un to atmaksu aizdevējiem vai vienkārši tam, kurš aizdeva. Ja tie ir ātrie kredīti internetā, tad vajadzētu izvairīties no atmaksas termiņa pagarināšanas. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā atbrīvoties no kredītu parādiem.

Kredīts

  1. Noskaidrot precīzu parāda lielumu

Biežākais parāda problēmām piesaistītais aizbildinājums ir tas, ka parāda lielums ir neskaidrs, varbūt pat aizdevējs īpaši nelūdz tā atmaksu kāda personīga iemesla dēļ. Taču, ja esat izlēmis parādu atdot, ir jānoskaidro, par kādu parāda apjomu ir runa, jāvienojas par to ar aizdevēju un jāsāk atmaksāt. Iespējams, ka šajā brīdī pārējo ieteikumu punktu izpilde nesekos, jo kopīgiem spēkiem ar parāda devēju tiks panākta vienošanās, kas paredzēs arī atmaksas kārtību. Ja tā nav, vai esat vienpersoniski nolēmis tikt no sava parāda vaļā, nākamais solis ir

  1. Nolikt atmaksas termiņu

Pieņemsim, esat kādam parādā 300,- EUR. Ja sešu mēnešu termiņš izklausās saprātīgs šādai summai (jums jāzina motivācija, kāpēc tieši tad esat nolēmis tikt vaļā no parāda), tad – lai notiek. Varbūt esat ar aizdevēju vienojies, ka parāds jāatmaksā tieši sešu mēnešu laikā, bet jūsu ienākumi liecina par to, ka tas ir visai nereāli. Tādā gadījumā ir godīgi jāatzīst, ka neesat gatavs to darīt, un jāpanāk kāds kompromiss.

  1. Izdomāt motivāciju, kāpēc parāds ir jāatmaksā laikā

Bieži vien ar gribas lēmumu vien nepietiek. Varat sev apsolīt sevi palutināt pēc atmaksas termiņa beigām. Varat arī tīri filozofiski izspriest, ka godīgam cilvēkam parāds nav brālis. Kādas ir vērtības, pie kurām turēties, visbiežāk ir ieliktas jau ģimenē un apkārtējās sabiedrības radītas. Uzmanieties no nelabvēļiem un negodīgiem cilvēkiem.

  1. Aprēķināt visus izdevumus, kas saistīti ar neatliekamām vajadzībām, pieskaitīt motivācijas izdevumus

Īre, komunālie maksājumi, transporta izdevumi, pārtika, higiēna ir pirmās nepieciešamības vajadzības. Taču var pārskatīt regulāros maksājumus, kas veikti līdz šim. Varbūt telekomunikāciju sakaru operators ir ar mieru pāris mēnešus līgumu iesaldēt, un šajā laikā jums nav jāmaksā par internetu, telefonu (protams, atslēdzot šos pakalpojumus). Ja ir citi aizdevumu līgumi, kuru grafiks tiek ievērots, varbūt iespējams paņemt kredīta brīvdienas.