Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kā ietaupīt naudu uz pārtikas izdevumiem

Lai ietaupītu, galvenais nav atrast lētāko piedāvājumu, bet labāko piedāvājumu par pieejamajiem līdzekļiem. Ja, teiksim, pārtikai ir atvēlēti noteikta summa nedēļā, esat veģetārietis, bietes un burkāni aizaug piemājas dārziņā, baltmaize un piena paciņa uz dažām dienām sniegs vajadzīgo spirgtumu. Tomēr ir arī citi veidi.

Pirmkārt, iegādāties pārtiku lielveikalos ir vairāk kārt izdevīgāk, kā nelielajos piemājas veikaliņos: akcijas preces ar atlaidēm ir krietns palīgs pārtikas izvēlē. Laikā, kad vairumā Latvijas pilsētu un pagastu pensionāriem tiek piedāvātas bezmaksas biļetes sabiedriskajā transportā, nokļūšana līdz tuvējam lielveikalam ir atvieglota. Ja varam runāt par pārtikas naudas ietaupījumu tik lielai ļaužu grupai, tātad iespējas pastāv.

Daudzbērnu ģimenei, kurai vecvecāki dzīvo laukos, arī ir iespēja. Tāpat palīdzību sniedz darbs mežā, vācot dabas veltes, un – varbūt palīdzīga roka nepieciešama kaimiņu pensionētās kundzes dārziņā, ja viņai kļuvis par grūtu nolasīt jāņogu krūmus.

Lielisks ietaupījums pārtikas iegādei ir vasaras ražas saglabāšana ievārījumos un saldētā veidā, pļavas ziedu vākšana tējai. Galu galā, naudas problēmas ir pārejošas, un dzīve bez saldā krējuma piedevas kafijai no rītiem ir pārejošs stāvoklis. Tāpat var izlīdzēties ar tēju kafijas vietā, vietējiem āboliem ar cukuru, lai aizstātu konfektes, auzu pārslu biezputru brokastu maisījuma vietā, piekožot vecmāmiņas upeņu ievārījumu un piedzerot pašu spiestu burkānu sulu.