Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kā izdevīgi iepirkties ebay

Kad esi apguvis trikus, kā taupīgi izmantot naudu, iepērkoties veikalos Latvijā – gan „īstajos”, gan interneta veikalos, visi ietaupīšanas paņēmieni vēl nav izsmelti. Izdevīgas cenas piedāvā vairākas ārvalstīs bāzētas interneta vietnes, kā aliexpress.com, amazon.com, ebay.com, un daudzi par visērtāko gan apmaksas, gan uzticamības ziņā min tieši ebay.

Ebay pārdevēju saraksts aptver visu pasauli. No Ķīnas nāk lētas preces, bet var atrast bezmaksas piegādi no Eiropas un ASV izsūtītām mantām. Summas atkarīgas arī no izvēlētā piegādes veida – vai Tavs pirkums nonāk Latvijā kā regulārs sūtījums, vai to Tev piegādā ātrākais, bet salīdzinoši dārgākais kurjerpasts.

No dažu cilvēku viedokļa, pārsvarā tie ir vecāka gadagājuma cilvēki, internets ir nedroša vieta, kur veikt pirkumus. Viņus mulsina dators, anonimitāte, fakts, ka norēķinos nevar redzēt skaidru naudu un preci. Tomēr iepirkšanās elektroniskajā vidē var būt pat aizraujoša, tiklīdz aizspriedumi ir pārvarēti. Tehnoloģiju attīstība ļauj būt pārliecinātam par saviem datiem, taču droši jautājiet bankā, ka rodas šaubas vai ir nepatīkami veikt maksājumus svešam cilvēkam ar savu bankas karti.

Kādi tad ir populārākie taupīgas iepirkšanās ieteikumi, ko pielieto paši šī interneta veikala pircēji? Vietnē ebay, meklējot mantu, kura tiek piedāvāta tādā izsolē, kurā nav dalībnieku, var piedalīties ar zemu solīto likmi, tādējādi preci iegādājoties ļoti lēti. Te gan jāpiebilst, ka azarts pirkt tieši vienu iedomātu lietu var kļūt bīstams, tādēļ izsolē labāk piedalīties tiem, kas uzskata sevi par psiholoģiski noturīgiem cilvēkiem, kuri spēs samierināties gan ar zaudējumu, gan neuzliks pārlieku augstu piedāvāto cenu, lai par visām varītēm preci saņemtu. Ebay lietotāju forumos ir atsauksmes par šādiem darījumiem – kurš par dažiem dolāriem iegādājies objektīvu savam Canon fotoaparātam no ASV, kurš – planšetdatoru, kurš – bērnu staiguli. Šādā veidā iepērkoties, ebay vietne jāapmeklē bieži, taču, kā apgalvo lietpratēji, pacietība atalgos tos, kuri meklē, līdz atrod.

Īpaši izdevīgi pirkt grāmatas, kā arī ir ļoti zems viltojumu risks. Dažu nozaru ārzemēs izdoti profesionālās literatūras eksemplāri Latvijas interneta veikalos var maksāt pat divas reizes dārgāk. Taču arī šeit drošības pēc ebay lietotāji rekomendē pirms pasūtīšanas pārliecināties un izpētīt, vai izdevīgāk nebūtu nopirkt vajadzīgo preci Latvijā.

Pēc preces saņemšanas, ja viss apmierina, var pārdevēju ieteikt kā labu partneri. Šādi ieteikumi vairo katra tirdzniecības dalībnieka pozitīvu vēsturi. Reitings noder, ja ar laiku tirdzniecībā Tu esi nolēmis iesaistīties arī no pārdošanas puses.

Ebay apmaksa notiek vai nu ar bankas kartei piesaistītu līdzekļu, vai arī ar starptautiskās maksājumu sistēmas PayPal palīdzību. Kāds apmaksas veids katram izdevīgāks, jānoskaidro savas bankas filiālē.

Izdevīgi iepirkties ar bezmaksas piegādi – atzīmēt meklēšanas parametros “Free shipping” iesaka daudzi ebay pircēji. Meklējot konkrētu preci, atrod pārdevējus, kuri to piegādā bez maksas vai par zemāko cenu. Lētākas mantas var iegādāties, ierobežojot meklētās preces vērtību, (piemēram, atzīmē tādas preces meklēšanu, kas ietilpst noteiktā cenas kategorijā).

Jāatceras, ka ir pirkumi, kuri, atkarībā no to vērtības, Latvijā būs jāatmuito. Informāciju par muitas nodokļiem atrodama VID mājas lapā. Ar šo informāciju jāiepazīstas, lai iepriekš šādām precēm aprēķinātu gala cenu. Fiziskajām personām uz muitu pašām nav jādodas, muitas izdevumi, ja tādi ir, tiek apmaksāti pasta nodaļās, uz kurām prece tiek piegādāta.

Lietotāji labprāt dalās ar pieredzi daudzās vietnēs, google.lv palīdz noskaidrot to adreses.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.