Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kā samazināt auto kredīta maksājumus?

Auto kredīta iespējas ir ļoti plašas – tos ar dažādām maksimāli pieejamajām summām un dažādiem termiņiem piedāvā gan bankas, gan arī nebanku kreditori. Šāda aizdevuma iespējas izmanto liela daļa cilvēku, iespējams arī Tu, tomēr kā nodrošināties pret to, ka uzņemtās kredītsaistības nav par lielu? Ir noteiktas lietas, ko vajadzētu un arī nevajadzētu darīt, lai panāktu pēc iespējas mazākus ikmēneša maksājumus. Lūk daži ieteikumi, kā panākt to, lai auto kredīts nesagādātu pārāk lielas galvassāpes un būtu atmaksājams bez liekām problēmām.

Esi apsvēris ilgāku auto kredīta laiku?

Kredīts

Viens no veidiem, kā samazināt kredīta maksājumus, ir palielināt aizdevuma termiņu.  Šobrīd lielākā daļa kreditoru kā maksimālo auto kredīta termiņu ir noteikuši 5 gadus, tomēr pirms pieņem šādu piedāvājumu, pārliecinies par to, vai kredīts uz šādu termiņu tiešām būs Tev piemērots. Lai gan kredīts uz 5 nevis, piemēram, 3 gadiem nozīmē, ka Tavi ikmēneša maksājumi būs mazāki, tas tāpat nozīmē arī to, ka 5 gadu laikā Tu ievērojami vairāk samaksāsi procentos par kredīta izmantošanu – visticamāk, ievērojami vairāk par automašīnas patieso vērtību.

Apskati vairākus piedāvājumus

Lai iegūtu priekšrocību sarunās ar kreditoru, nenāk par sliktu pirms tam izpētīt visādus piedāvājumus un jau ar zināmiem citu kredītu nosacījumiem doties pie izvēlētā aizdevēja – šo informāciju vari izmantot, lai panāktu zemākas procentu likmes no vēlamā kreditora, norādot uz to, ka citi aizdevēji piedāvā izdevīgākus nosacījumus.

Pārbaudi ciparus

Neparaksti auto kredīta līgumu pirms neesi uzzinājis tā patiesās ilgtermiņa izmaksas jeb gada procentu likmi (GPL), kas ietver:

  • Procentu likmi par aizdevuma izmantošanu;
  • Kredīta noformēšanas izmaksas;
  • Citas izmaksas, kas saisītas ar kredīta izsniegšanu.

Tāpat pirms līguma parakstīšanas pārliecinies, ka zini, kāds tieši būs ikmēneša maksājuma lielums, lai vari jau laicīgi saprast, vai tas nav pārāk liels.

Palielini iemaksu par automašīnu

Ja vari atļauties, palielini pirmās iemaksas summu, kas ļaus Tev samazināt nepieciešamā kredīta lielumu un līdz ar to arī ikmēneša maksājumu lielumu. Mazākas pirmās iemaksas summas mēdz palielināt kredīta kopējās izmaksas ilgtermiņā. Kreditori prasa apmēram 10% lielu pirmo iemaksu, tomēr tas nenozīmē, ka Tu nevari uzreiz maksāt vairāk – ja vari to atļauties, noteikti izmanto šo iespēju samazināt kredītsaistību apmēru!

Iegādājies mašīnu, kuru vari atļauties!

Vairumā gadījumu cilvēki, kas vēlas auto kredīta termiņu palielināt uz 5 gadiem, gluži vienkārši vēlas iegādāties pārāk dārgu mašīnu, kuru tie patiesībā nevar atļauties. Nepieļauj šo kļūdu! Nostādi sevi labvēlīgā finansiālā situācijā, uzņemoties kredītsaistības, kuras vari atļauties un kuru atmaksa Tev neradīs pārlieku lielas grūtības.

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot ne tikai savu maksātspēju, bet arī kredīta nepieciešamību un visus ar to saistītos nosacījumus!