Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kādas ir mūsu attiecības ar naudu

FinansesKāpēc mums jāuzdod sev šis jautājums? Nauda taču nav cilvēks, attiecības ar to nevar veidot. Tomēr izrādās, ka var. Turklāt tieši no mums ir atkarīgs, vai būsim noteicēji, vai pakļausimies tās varai.

Attiecībās ar cilvēkiem mēdz būt pagriezieni, kurus nevar izplānot. Kaut arī cilvēku var pieradināt pie dažādām attiecībām, labā ziņa ir tā, ka naudu atšķirībā no cilvēka var piespiest dancot pēc mūsu stabules, un tā nekļūst gļēva, bailīga un neuzņēmīga. Vara pār savu naudu ir tikpat vajadzīga īpašība, kā savstarpējā uzticēšanās cilvēku vidū, kā arī mūsu vara pār savām emocijām.

Tikko izlasīju Lori Nelsonas Spīlmenas grāmatu Sapņu saraksts. Kāda bagāta uzņēmēja atstāj savai meitai mantojumā uzdevumu piepildīt pašas meitas pusaudžu gados sastādīto sapņu sarakstu. Nosacījums ir vienkāršs: ja gada laikā saraksts tiek izpildīts, meita saņem pienākošos mātes mantojumu. Saraksta ietvaros ir bērna radīšana, mājas pirkums, iemīlēšanās, zirga iegāde un tamlīdzīgi 14 gadu vecumā sapņoti sapņi. Jaunā sieviete izmisīgi cenšas tos paveikt. Viņa tiek gan pie bērna, gan mīlestības, un tajā brīdī saprot, ka ne jau naudā ir laime. Viņa ir pārliecināta, ka viss viņas dzīvē būs labi, pat ja mātes mantojumu neizdosies saņemt.

Cik ļoti mēs esam pakļauti naudas ietekmei? Ko esam gatavi izdarīt par naudu, un vai patiesībā naudas dēļ nedarām daudz vairāk, kā vēlētos sev atzīt. Šādi jautājumi ir saistīti ar dziļām pārdomām un patiesu, godīgu attieksmi pret vērtībām savā dzīvē. Ja kāds atklāj savu seklumu attiecībās ar dzīvi, tas var izraisīt pilnīgu visu vērtību maiņu. Jaunā mantiniece atzīst, ka viņas dzīvē daudz ko nosaka nauda un vara, ko tā sniedz, un nolemj visu mainīt, kļūstot brīva no materiālisma važām. Un vai tad brīvība nav mūsu augstākais mērķis? Brīvs cilvēks ir laimīgs cilvēks. Viņa mērķi ir atkarīgi no viņa paša, tāpat arī to realizācija. Liktenis ir brīva cilvēka rokās, un katram, kurš saskāries ar brīvības garšu, vairs nav pieņemama dzīves verga loma.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.