Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kas ir ātrie kredīti un kam tie noder?

Mūsdienu mainīgajā dzīves rimtā neparedzēti izdevumi nav nekas neparasts. Pat, ja mēneša budžets tiek ļoti rūpīgi izplānots, dažreiz tomēr viss nenotiek pēc plāna un rodas vajadzība pēc papildu naudas. Ja iekrājumu nav, tad viena no iespējām ir īstermiņa ātrie kredīti, ko šobrīd piedāvā daudzi nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi.

Kas ir ātrie aizdevumi?

Kredīta atmaksaĀtrie aizdevumi ir aizņēmuma veids, kas ļauj saņemt dažāda apmēra summas.  Lai gan vispopulārākie ir tieši īstermiņa ātrie aizdevumi, kas dod iespēju iegūt salīdzinoši nelielu naudas summu. Arī  atmaksas termiņi ir atšķirīgi, taču visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti uz 30 dienām. Citādi ir ar ilgtermiņa ātrajiem kredītiem – tie paredz garāku atmaksas termiņu.

Īstermiņa ātrie kredīti piemēroti neparedzētu izdevumu segšanai, piemēram, ja vajadzīgs datortehnikas remonts vai jāapmaksā kāds neplānots, bet steidzams rēķins. Savukārt, internetā pieejamie ilgtermiņa ātrie aizdevumi ļaus īstenot lielākas ieceres, piemēram, veikt mājokļa remontu vai realizēt citus svarīgus plānus, kam naudas līdzekļus sakrāt nav izdevies. Gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ātrais kredīts internetā pieejams bez ķīlas, galvojuma un citu  laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.

Kā izvēlēties piemērotāko?

Tāpat kā izvēloties cita veida pakalpojumus, arī šajā gadījumā svarīgi izvērtēt vairākus variantus, pievēršot uzmanību vairākiem kritērijiem, piemēram:

  • Procentu likmēm. Izvēlies aizdevēju, kurš piedāvā draudzīgāko procentu likmi. Tieši šis faktors nosaka, cik izdevīgs ir konkrētais ātrais kredīts internetā;
  • Aizdevuma summām. Uzzini, kādas summas vari dabūt pie dažādiem kredītdevējiem un izvēlies sev piemērotāko variantu;
  • Atmaksas termiņiem. Vērts pievērst uzmanību ne tikai maksimālajam, bet arī minimālajam termiņam. Reizēm vajadzīga neliela naudas summa uz īsu termiņu, piemēram, nedēļu. Ja zini, ka aizdevumu tiešām spēsi atmaksāt tajā laikā, kāpēc pārmaksāt?;
  • Īpašajiem piedāvājumiem. Nereti kredītņēmēji tiek iepriecināti ar izdevīgiem aizņemšanās nosacījumiem, populāri ir, piemēram, bezmaksas ātrie kredīti, kas pieejami uzņēmuma jaunajiem klientiem. Tāpat tiek veidotas arī dažādas lojalitātes programmas;
  • Vecuma ierobežojumam. Ikviens kredītdevējs  ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros aizdevums var tikt saņemts;
  • Kredīta noformēšanas ātrumam. Reizēm laiks patiešām ir nauda. Ja arī Tev līdzekļi nepieciešami steidzami, pievērs uzmanību gan kredīta izsniegšanas laikam, gan arī aizdevēja darba laikam – ātrie aizdevumi tiek izsniegti kredītdevēja darba laikā.

Ko darīt,  kad aizdevējs atrasts?

Kad esi izvēlējies piemērotāko kredītdevēju, vēlreiz pārliecinies, ka:

  • Aizdevēja norādītā procentu likme Tevi apmierina;
  • Esi izlasījis un sapratis līguma nosacījumus;
  • Spēsi aizdevumu atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā.

Ātrie kredīti var kļūt par efektīvu atbildi dažādās situācijās, tomēr svarīgi atcerēties, ka ātrie aizdevumi ir finansiāla atbildība, tādēļ izmanto šo iespēju tikai ar pārliecību, ka spēsi kredītu atmaksāt noteiktajā laikā!