Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kas ir eirovinjete?

Eirovinjete ir maksājums, lai tiktu iekasētas autoceļu lietošanas nodevas. Šis pakalpojums domāts tamdēļ, lai ceļi tiktu uzturēti braukšanas kārtībā – rezultātā valstij tiek palīdzēts ietaupīt līdzekļus braukšanas virsmu uzlabošanai. Tas, protams, arī nozīmē atvieglojumus valsts budžetam.

Kad ir jāiegādājas eirovinjete?

Parastajiem ceļu satiksmes dalībniekiem nav ko uztraukties – šis maksājums jāveic tikai tad, ja jūsu īpašumā ir transportlīdzeklis, kura masa ir lielāka par 12 000 kilogramiem. Cenas ir dažādas, tās ietekmē masa, asu skaits, dzinēju tips, ilgums, kādā paredzēts atrasties uz ceļiem. Arī termiņi ir dažādi – var nopirkt vienas dienas eirovinjeti, vienas nedēļas, viena mēneša un viena gada eirovinjeti.

Vai Latvijā ir vajadzīgas eirovinjetes?

Jā, lai varētu braukt par noteiktiem galveno ceļu posmiem. Šis likums ir spēkā no 2014.gada 1. jūlija.

Kur iegādāties eirovinjeti?

To varat iegādāties daudzās degvielas uzpildes stacijās, piemēram, Statoil, Lukoil, Virši-A un daudzās citās. Itin viegli to var izdarīt arī portālā www.lvvignette.eu. To var veikt 24 stundas diennaktī. Jums nav nepieciešama reģistrācija, lai nopirktu vinjeti. Jūsu maksājums tiks saglabāts elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā.

Kā izskatās eirovinjete?

Tas ir parasts papīra formāts, kas izmantojams arī kā auto logā ielīmējama uzlīme. Tas var būt arī par vinjetes iegādi apliecinošs dokuments, kas ļauj pārvietoties pa galvenajiem auto ceļiem.

Tags:

Comments are closed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.