Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kas ir finansiāla neatkarība?

Vai esat kādreiz domājuši kas ir finansiāla neatkarība?

FinansesŠis jautājums var šķist ļoti vienkāršs, jo lielākā daļa no mums atbildētu ka tas ir tad, kad bankas kontā ir pietiekoši daudz naudas, lai nebūtu jāsatraucas ne par rītdienu ne par nākotni.

Bet vai tiešām tas, ka kontā ir nauda nozīmē finansiālu neatkarību? Daudzos gadījumos tā tiešām ir, bet šajās situācijās ir papildus apstākļi kas nosaka ka cilvēks ir finansiāli neatkarīgs.

Lielisks piemērs ir kāds kurš ir laimējis loterijā lielu naudas summu un tagad dzīvo no šīs naudas. Vai šis cilvēks ir finansiāli neatkarīgs? Savā ziņā jā, bet ne pilnīgi. Šajā gadījumā ir tikai laimētā nauda, kad tā beigsies, beigsies arī neatkarība. Līdz ar to, varam secināt, finansiāla neatkarība nav atkarīga tikai no naudas daudzuma kontā. Tā ir atkarīga no tā, cik naudas jūsu kontā turpina ienākt. Vislabākajā gadījumā, tā ir nauda kas ienāk kontā, bet jums tā nav tiešā veidā jānopelna.

Varētu domāt ka tas skan nepareizi. Tomēr tieši tā tas arī ir. Cilvēki kuri savus līdzekļus ir ne tikai izmantojuši savām vajadzībām vai veidojuši uzkrājumus ir savus līdzekļus ieguldījuši dažādās investīciju iespējās. Šādā veidā viņi turpina pelnīt, paši neko īpašu vairs nedarot.

Tieši tas, ka saņemat naudu neatkarīgi no savas darbības liecina par finansiālu neatkarību. Jūs varat strādāt vai jūs varat baudīt dzīvi ceļojot, jūs jebkurā gadījumā turpināt pelnīt. Šādas neatkarības nodrošināšana protams nav viegla, bet ļoti daudzi cilvēki to ir izdarījusi un nu var patiešām nesatraukties par nākotni.

Mūsdienu pasaulē ir ļoti daudz dažādu iespēju kā likt naudai pelnīt pašai. Protams, iesākumā jums ir nepieciešami kādi līdzekļi, lai to sāktu, bet gala rezultāts var būt tā vērts, lai veidotu iekrājumus, smagi strādātu un samierinātos ar dažiem taupības elementiem, tad ja patiešām esat raduši vēlmi un iespēju veidot labus ieguldījumus.