Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kas ir finanšu plānošana

FinansesJums nav jābūt ar izglītību finanšu jomā, lai spētu plānot savas finanses. Finanšu plānošana ir kas tāds, ko mēs darām katru dienu un par to pat neaizdomājamies. Laba saimniece savā virtuvē ir speciālists finanšu jomā. Plānojot izmaksas saskaņā ar pieejamo budžetu, meklējot labākos piedāvājumus veikalos, veidojot uzkrājumus ģimenes ceļojumam vai citiem izdevumiem.

Katrs esam tādā vai citā veidā plānojuši finanses. Domājuši kā ietaupīt, kā veikt visus maksājumus, kā sakrāt naudu kādam mērķim. Gan bankas gan uzņēmumi nodarbojas ar finanšu plānošanu, atšķirība starp milzīgu korporāciju un virtuvi ir finanšu apjoms ar ko strādājam. Atšķirība ir nullēs kas parādās budžetā. Tie ir simti vai miljoni.

Bieži, tieši ģimenes finanšu plānošana ir sarežģītāka. Saplānot 100 miljonu izlietojumu ir daudz vieglāk kā veikt visus maksājumus, saplānot pārtikas budžetu, atpūti nepieciešamo, papildus izdevumiem paredzēto un to visu no budžeta ar dažiem simtiem. Lielam uzņēmumam ir komandas, kas nodarbojas ar finanšu plānošanu, valstī ir ministrijas, kas pārrauga budžeta sadalījumu un izlietojumu, bet mūsu mājās ir viens vai divi cilvēki, kas plāno un rēķina kā izmantot to kas ir, lai sasniegtu optimālus rezultātus.

Jo mazāki līdzekļi pieejami, jo atjautīgāki veidi rodas kā tos izmantot un ietaupīt. Ģimenes budžets var tikt sadalīts pa centiem, kamēr valsts budžetā summas var tikt noapaļotas uz tūkstošiem. Cilvēks, kurš visu mūžu ir plānojis savu budžetu varētu rast veidus kā ietaupīt par kuriem izglītoti, savā sfērā strādājoši cilvēki nespētu pat iedomāties. Ja cilvēks nezin terminus, nav pavadījis daudzus gadus studējot finanses, tas nenozīmē ka viņš nav finanšu speciālists.

Atkarībā no savām iespējām mēs protam panākt sev vēlamo rezultātu, spējam rast risinājumus situācijām kas var šķist bezizejas. Dzīvojot ar maziem ienākumiem mēs iemācamies šos ienākumus izmantot efektīvākajā iespējamajā veidā. Ne visi prot saplānot savas finanses, bet mēs visi to darām. Katrs lēmums, kas ietekmē mūsu budžetu ir finanšu plānošana. Mēs varam, tikai censties, pieņemt pareizos lēmumus.