Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Kredītu savienošana

eiroDažreiz kļūst ļoti traucējoši apstākļi, kurus varam viegli izmainīt. Piemēram, finanšu dzīvi iespējams itin vienkārši optimizēt, ļaujot kompetentām iestādēm veikt funkcijas, ko visu laiku esam darījuši paši, taču kas dažādu iemeslu dēļ šobrīd izraisa diskomfortu. Automātiskie maksājumi var krietni atvieglot dzīvi gan radošiem, gan īpaši aizņemtiem cilvēkiem. Tāpat kredītu savienošana aiztaupa diezgan laika, kas jāvelta maksājuma termiņu ievērošanai. Turklāt atsevišķu kredītu maksājumu procentu likmes bieži vien ir neapmierinošas, liekot domāt par kreditētāja maiņu. Tāpēc dažos gadījumos kredītus apvienot vienā ir pat ieteicams. Tomēr pirms tam ir jāpārdomā šāds solis no izdevīguma viedokļa.

Jāsāk tieši ar komunikāciju ar pašreizējo aizdevēju. Taču, lai būtu ar ko salīdzināt, pirms tam aptaujājiet procentu likmes pie citiem kreditoriem, un Jums būs labs pamats produktīvai sarunai. Turklāt darbs, kas paveikts, salīdzinot esošo ar iespējamo, var Jūs tieši rosināt lūgt savam aizdevējam pārskatīt dažas izdevumu pozīcijas: kredīta atmaksu pirms laika, kredīta brīvdienas, maksājumu termiņus un datumus.

Ja esat nolēmis apvienot kredītus, bet kopsumma ir pietiekami liela, lai par to tiktu prasīta kustamā vai nekustamā īpašuma ķīla, jārēķinās ar ķīlas novērtēšanas izmaksām. Parasti novērtēšanu veic kredītiestādes piedāvātie eksperti, tomēr nenāktu par ļaunu šo novērtējumu aplūkot pašiem citu tirgus piedāvājumu kontekstā. Kredītu apvienošana ir saistīta arī ar pārfinansēšanas izmaksām. Jums jānoskaidro, vai pašreizējais kredīta devējs ļauj bez soda sankcijām atteikties no saviem pakalpojumiem. Tāpat jāsaprot, cik lielas izmaksas gaidāmas pie jaunā kredīta devēja: jānoskaidro jebkādu komisijas maksu apjomi, nosacījumi kredīta pārstrukturizācijas un kavējumu gadījumos, galu galā – procentu izmaksas. Iespējams, apkopojot visus gaidāmos izdevumus, kredītu apvienošana nav izdevīga.

Vienmēr domājiet, kādus plusus piedāvā situācija. Esat ļoti aizņemts, bet rēķini jāapmaksā laikā? Ieviesiet tēriņu tabulu, palūkojiet internetā, kādus budžeta plānošanas rīkus saviem klientiem piedāvā bankas. Parasti tās ir bezmaksas aplikācijas, ko varat lejuplādēt telefonā. Tādā gadījumā Jūs ne vien iegūsiet pārskatāmību pār savām finansēm, bet arī apgūsiet jaunas prasmes elektroniskajā vidē.