Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Patēriņa kredīts ir DARĪJUMS/AIZDEVUMS:

1) kas paredzēts gadījumam, kad Jums nepieciešama nauda kāda konkrēta mērķa vai pirkuma īstenošanai, piemēram, atpūtas braucienam, mājas tehnikas pirkumam vai kādam citam lielākam pirkumam, medicīnas pakalpojumiem, mācību kursu apmaksai u.c.

2) kurā prece vai pakalpojums tiek iegādāts, samaksu par to veicot noteiktā laika posmā.

Patēriņa kredīti mēdz būt dažādi, par to veidiem varat uzzināt te.

Kredīts pirkumiem

Kredīta pirkumiem pamatā ir produkts, kurus pērk klients – tātad viņš pirkšanas procesā neredz naudu, bet saņem izvēlēto preci vai pakalpojumu.

Kredīts preču vai pakalpojumu iegādei var tikt noformēts gan finanšu iestāžu filiālēs, gan pie preču vai pakalpojumu sniedzēja – tirgotāja.

Ātrāka kredīta atmaksa, kā bija cerēts

Gadījumā, ja Jums rodas iespēja atmaksāt paņemto patēriņa kredītu ātrāk, Latvijas Republikas Ministru kabineta (MK) 1999.gada 13.jūlija “Noteikumi par patērētāja kreditēšanu” nr.257 nosaka – Jūsu pienākums ir maksāt procentus un citus maksājumus tikai par to laikposmu, līdz kuram Jūs nokārtojat savas kredīta saistības un kredīta devējam nav tiesību pieprasīt kompensāciju par kredīta saistību pildīšanu pirms noteiktā termiņa.

Jāsaka, ka dažkārt kredīta devēji šo noteikumu punktu interpretē savādāk – cits pieprasa procentu atmaksu par tekošo mēnesi, cits samazinātus procentus par atlikušo periodu, cits noteiktus procentus no kredīta summas u.c., taču, lai kādu risinājumu kredīta devējs Jums piedāvātu, atcerieties – saskaņā ar MK noteikumiem, pieprasīt no Jums kaut daļēju procentu atmaksu par atlikušo kredīta atmaksas periodu pēc pilnas kredīta summas segšanas pirms noteiktā termiņa nav likumīgi.