Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Rezerves iekrājumu izveide

Ļoti daudzi no mums saskaras ar finansiālām problēmām neilgu laiku pirms algas. Diezgan izplatīta situācija ir tā sauktā dzīvošana no algas līdz algai. Savā ziņā, tas nav nekas neparasts, jo mēs saņemot atalgojumu vienu reizi mēnesī esam spiesti šo naudu sadalīt pēc vajadzībām un ne vienmēr rodas iespējas pietiekoši ilgi novilcināt brīdi kad šie līdzekļi beidzas.

Lai šo problēmu risinātu pilnībā, labākā rīcība ir budžeta izveide vai pārplānošana. Varētu likties ka vienīgais ko patiešām var darīt ir rast iespēju pelnīt vairāk, bet tā tas nav. Parasti, palielinoties ienākumiem, palielinās arī mūsu izdevumi. Ļoti vienkārši ir dzīvot pieskaņoti saviem līdzekļiem, tāpēc, ja saņemam vairāk, mēs arī vairāk atļaujamies.

Ekonomikā ir tāds jēdziensvajadzības vienmēr ir lielākas par resursiem. Tas ir ļoti pareizi, jo saņemot vairāk naudas mēs vairāk tērējam, jo jūtam vēlmi apmierināt vairāk vajadzību. Lai no tā izvairītos ir nepieciešams izveidot striktu budžetu nevis tikai paļauties uz savām spējām kontrolēt savus izdevumus bez īpaša plāna. Ja tas netiek darīts tad var rasties situācija ka, neskatoties uz ienākumu līmeni, pirms algas esam iztērējuši visu un ir nepieciešams meklēt iespējas aizņemties.

Lai mums būtu pietiekošs līdzekļu daudzums līdz pašai algai, ir nepieciešams ne tikai rūpīgāk sekot līdzi saviem izdevumiem, bet arī censties ietaupīt tā, lai paliktu neliela rezerve arī pēc algas. Šādā veidā var izveidot iekrājumus un nodrošināties jau pret citām situācijām kas var rasties mūsu dzīves laikā.