Presesnams.lv

Preses līderis internetā

SEB auto līzings

SEB auto līzings piedāvā labu veidu, kā tikt pie jaunas vai lietotas automašīnas. SEB piedāvā finansēt līdz pat 90% no auto vērtības un nomāt periodā no 6 līdz 60 mēnešiem. Šajā rakstā apskatīsim SEB piedāvāto auto līzingu nedaudz tuvāk, kā arī sniegsim ieteikumus un padomus, kā labāk izmantot SEB auto līzingu.

SEB auto līzings īsumā

  • Pieejams no 18 gadu vecuma ar regulāriem ienākumiem;
  • Līzinga beigās mašīna nedrīkst būt vecāka par 10 gadiem;
  • Ja vajadzīgs, varat piesaistīt galvotāju;
  • Minimālā summa – 3000 eiro;
  • Galvenie papildizdevumi — komisijas maksa, vērtēšanas maksa (ja nepieciešams), pārreģistrācija CSDD. Līzinga pieteikums, protams, ir bezmaksas;
  • Obligāta apdrošināšana;
  • Termiņš – no 6 līdz 60 mēnešiem.

Finanšu līzings

Finanšu līzings jeb vienkārši līzings ļauj automašīnu īrēt, nomas perioda beigās to paturot savā īpašumā. Tas ir “parastais” līzings, līzings, ar kuru vispār šis vārds saistās. Finanšu līzings ir piemērots privātpersonām, kas vēlas iegādāties, piemēram, personīgo vai ģimenes auto savām vajadzībām. Finanšu līzingam varat izvēlēties gan automašīnas, kas pieejamas pie oficiālajiem SEB līzinga partneriem, gan vienoties par privātu līzingu, t.i., atrodot mašīnu sludinājumā, varat to iegādāties ar SEB starpneicību. SEB saviem finanšu līzinga klientiem piedāvā īpaši izdevīgas apdrošināšanas likmes.

Operatīvais līzings (noma)

Operatīvais līzings ir automašīnas nomāšana, perioda beigās to atgriežot bankas īpašumā. Operatīvais līzings piemērots uzņēmumiem, kas vēlas savus darbiniekus nodrošināt ar dienesta automašīnām. Tas ir lētāks par “parasto” līzingu, jo mašīnai perioda beigās saglabājas noteikta vērtība. Būtībā tā ir pagarināta automašīnas īrēšana. Tas ir vairāk piemērots cilvēkiem, kuriem laiks ir nauda, kā arī ir nepieciešama jauna automašīna visu laiku. Laiks tiek ietaupīts, jo nomas perioda beigās nav jāraizējas par to, kur mašīnu pārdosit.

Seb auto līzings un tā izdevīgums

SEB piedāvā izdevīgas auto līzinga likmes, katrā ziņā izdevīgākas, nekā nebankukredītdevēji un arī laba tiesa citu banku. Līzinga procentu likmes nosaka banka, tai pieliekot klāt starpbanku likmes, kas pašlaik ir rekordzemas. Lai gan situācija, ļoti iespējams, mainīsies, var teikt, ka diezin vai sagaidīsit labāku laiku līzinga ņemšanai.