Presesnams.lv

Preses līderis internetā

Veidi, kā pavadīt brīvdienas bez liekiem izdevumiem

  • Plāns

Lai labi iecerētais izdotos, laiku ikvienā dienā, ir vajadzīgs plāns. Protams, arī brīvsolis un plūšana līdzi laikam ir atpūtas sastāvdaļa, bet, ja gribam kaut kā īpaši pavadīt dienu vai divas, vajadzīgs mērķu saraksts. Tavs plāns var sastāvēt idejām, kas jāpaspēj, vai arī smalki izstrādāta grafika. Ieteicams vispirms uz papīra uzmest galvenās domas, tad ķerties pie smalkākas stratēģijas. Ja vēlies minimālus izdevumus, Tev noderēs šādas nodarbes.

  • Bibliotēkas apmeklējums

Pat, ja neesi izteikts grāmatu tārps, pavadīt dažas stundas gandrīz ikvienā bibliotēkā ir atslodze Tavām maņām. Miers, klusums un atšķirīgā atmosfēra ir izcila pārmaiņa pēc spriedzes pilnām darbdienām vai jezgas mājās ap zupas katlu vai remontdarbiem. Lieliski, ja pie reizes vari apciemot jauno Gaismas pili Rīgā, lai uzzinātu, kas jauns grāmatniecībā vai saprastu, kādu literatūru izvēlēties tuvākajam ceļojumam, ja tas ir iemesls, kāpēc šajās brīvdienās samazini izdevumus.

  • Pastaiga gar jūru

Par jūras labvēlīgo ietekmi Tev pastāstīs daudzi. Gan jau arī esi ievērojis, ka viļņu šalkas nomierina satrauktu prātu, aizgaiņā liekās domas, bet jūras sāļais gaiss sajūtams jau krietni agrāk, pirms šķērsosi kāpas. Ideālā gadījumā ceļo ar velosipēdu, bet arī dzelzceļa satiksmei nav ne vainas. Sagatavo proviantu līdzņemšanai, lai nav jāpērk pusdienu tiesa, ūdens pudeli un varbūt kādu lasāmvielu.

  • Sarīko groziņu ballīti draugiem

Nav nekas peļams vai apvainojošs saņemt ielūgumu uz dārza ballīti, uz kuru līdzi jāņem pašiem savs pārtikas groziņš. Arī Tev mājās droši vien ir milti, olas un ievārījums – uzcep vienkāršu kūku un iepriecini savus draugus. Lai saturīgāk, ballītei var izdomāt tematiku, piemēram, svinēt kādu starptautiski atzīmējamu dienu vai pašu izgudrotus svētkus.

  • Sakārto māju un nopļauj zāli

Kurš tad brīvdienās strādā, Tu jautāsi. Tomēr saturīgai brīvdienu pavadīšanai dažkārt nepieciešamas tieši aktīvas nodarbes, lai piešķirtu tām jēgu. Apskatiet labi, vai nav jāsakārto kāds skapis, jāizvēdina vai jāpārmazgā drēbes, jāsakārto fotogrāfiju albums vai jāparūpējas par istabas augiem.

  • Izved pastaigā patversmes suni

Brīvprātīga palīdzība dzīvniekiem to pagaidu mājās ir atspaids gan uzturēšanās vietu saimniekiem, gan pašiem iemītniekiem. Suns būs sajūsmā par iespēju tikt ārpus patversmes sētas, bet Tu saņemsi krietnu prieka devu un varbūt par piepildītu misijas apziņu.

  • Uzraksti vēstuli un nosūti to pa pastu

Vai Tu atceries, kad pēdējo reizi saņēmi vēstuli ar pastmarku? Ja vien tas nav bijis nesaudzīgs atgādinājums no parādu piedzinējiem, Tev noteikti nāks atmiņā jaukā sajūta, kāda rodas, turot rokās īstu vēstuli, brīdis, kad to atver, lasi un… varbūt pienācis arī laiks tai atbildēt. Ja Tev nav neatbildētu vēstuļu, raksti adresātam, kuram esi parādā pateicību, Dzimšanas vai Vārda dienas apsveikumu.

  • Ļauj vaļu paša izpausmei

Vai tā būtu zīmēšana, rakstīšana vai muzicēšana – radošas nodarbes palīdz Tev atklāt savu iekšējo būtību, iepazīt to un saprast daudz vairāk, kā Tu darītu, vienkārši mācoties psiholoģiju (bet arī psiholoģijas studijas nav peļamas). Ļauj izpausties tam, kas Tevi nomāc, iepriecina vai vienkārši tam, ko Tu redzi, dzirdi un sajūti sev apkārt.

  • Rokdarbi un kokgriezumi

Atceries par paša gatavotām dāvanām, ko bērnībā pasniedzi ģimenes locekļiem un draugiem. Meitenes adīja, tamborēja un izšuva, puikas grieza no koka virtuves dēlīšus mammām. Kāpēc to nevarētu atkārot? Ieguldījumi salīdzinoši niecīgi, bet gandarījums par savu darbu un otra prieku – vērtīgs guvums.